چین قرارداد تسلیحاتی آمریکا و تایوان را با رزمایش نظامی پاسخ داد

به گزارش تور چین ارزان، چند روز پس از آنکه واشنگتن خاطرنشان کرد برای فروش تانک با تایوان قرارداد امضا نموده، پکن در دریای جنوبی چین رزمایش نظامی برگزار نموده است.

چین قرارداد تسلیحاتی آمریکا و تایوان را با رزمایش نظامی پاسخ داد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور چین ارزان، چند روز بعد از اعلام قرارداد تسلیحاتی تازه تایوان و واشنگتن، ارتش آزادی بخش خلق چین بیان کرد، رزمایشی هوایی و دریایی را طی چند روز اخیر در دریای جنوبی چین برگزار نموده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این وزارتخانه در بیانیه روز یک شنبه خود آورد: این رزمایش ها طبق روال عادی و مطابق با برنامه های سالانه ارتش برگزار گردید.

این رزمایش در حالی انجام شد که روز سه شنبه هفته گذشته آمریکا قرارداد 2.2 میلیارد دلاری فروش تانک به تایوان را تأیید کرد. روز آدینه دولت چین در پاسخ به این اقدام بیان کرد واشنگتن مورد تحریم چین قرار خواهد گرفت زیرا با عقد این قرارداد به حق حاکمیت و امنیت ملی چین لطمه زده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین روز آدینه در بیانیه ای در این خصوص گفت: فروش تسلیحات آمریکا به تایوان، نقض جدی قوانین بین الملل و اصول اساسی هماهنگ کننده روابط بین المللی است.

وانگ یی وزیر خارجه چین نیز در همین روز ضمن هشدار شدید به آمریکا از این کشور خواست از قراردادهای فروش تسلیحات به تایوان خودداری کند. وی تاکید نمود که این اقدام واشنگتن بازی با آتش است.

سای اینگ ون رئیس جمهور تایوان روز آدینه وارد آمریکا، اولین مقصد سفرش به کشورهای حوزه کارائیب شد. او در نیویورک از آنچه تأمین امنیت تنگه تایوان توسط نیروهای آمریکایی خواند، تشکر کرد.

با اینکه چین کل آب های راهبردی دریای جنوب چین را تحت حاکمیت خود می داند اما ناوهای آمریکایی بارها به بهانه آزادی ناوبری در آب های بین المللی وارد این محدوده شده اند.

چین، تایوان را یکی از استان های جداشده خود می داند که ترجیح می دهد بدون درگیری به این کشور بازگردد. اما پکن تهدید نموده ممکن است گزینه زور را نیز در این راستا در نظر بگیرد.

اخیراً روابط چین و آمریکا در مورد اقدام ترامپ در مشخص تعرفه 200 میلیارد دلاری برای کالاهای وارداتی چین و همچنین مداخله واشنگتن در امور داخلی هنگ کنگ و دامن زدن به سیاست های جدایی طلبانه تایوان، تیره و تار شده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 403

به "چین قرارداد تسلیحاتی آمریکا و تایوان را با رزمایش نظامی پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین قرارداد تسلیحاتی آمریکا و تایوان را با رزمایش نظامی پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید