24 ساعت تا انتخابات کشتی آسیا؛ رقابت عباس جدیدی با 12 نامزد برای 7 کرسی

به گزارش تور چین ارزان، کشتی ایران 24 ساعت کلیدی برای کسب کرسی آسیایی پیش رو دارد و باید دید سرنوشت عباس جدیدی در این انتخابات چه خواهد شد.

24 ساعت تا انتخابات کشتی آسیا؛ رقابت عباس جدیدی با 12 نامزد برای 7 کرسی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، نناد لالوویچ رئیس فدراسیون جهانی کشتی، خود را به آلماتی قزاقستان رسانده تا علاوه بر زیر نظر داشتن آخرین مسابقات گزینشی قاره ای و قهرمانی آسیا، ناظر بر انتخابات شورای کشتی آسیا باشد.

این انتخابات فردا (23 فروردین) بعد از اتمام مسابقات گزینشی فرنگی و آزاد و در خلال رقابت های قهرمانی آسیا به انجام خواهد رسید و 30 نفر در این مجمع انتخاباتی حق رای خواهند داشت. برای شرکت در انتخابات شورای کشتی آسیا 13 نفر کاندید شده اند که از بین آنها 7 نفر به عضویت این شورا درخواهند آمد.

عباس جدیدی قهرمان جهان و المپیک به عنوان نماینده ایران در این انتخابات معرفی شده که نامزد پست دبیرکلی شورای کشتی آسیاست. پیش از این حمید بنی تمیم نایب رئیس، دبیر و سرپرست پیشین فدراسیون کشتی این پست را در اختیار داشت.

کار البته به این آسانی ها هم نیست و برای کسب کرسی بین المللی نیاز به لابی و رایزنی فراوانی است که باید دید با توجه به شیوع کرونا که انجام سفرهای برون مرزی و دیدارهای بین المللی را با سختی فراوانی روبرو کرده، تا چه حد فدراسیون کشتی ایران توانسته در این زمینه پیروز عمل کند.

علیرضا دبیر با وجودی که پایش را اسفند ماه جراحی کرده و همچنان با عصا و پای آتل بندی شده راه می رود، به خاطر حساسیت کار راهی قزاقستان شد تا بتواند در فرصتی که تا انتخابات مانده در حد توان رایزنی لازم را با اعضای مجمع داشته باشد. او در همین زمینه روز گذشته با لالوویچ دیدار کرد.

رئیس فدراسیون کشتی که خود قهرمان المپیک 2000 سیدنی است، اعتقاد دارد که عباس جدیدی به عنوان یکی از بهترین و مستعدترین قهرمانان تاریخ کشتی ایران، حقش بوده و هست که یکی از پست های مدیریتی کشتی را از آن خود کند.

حالا 24 ساعت حساس و کلیدی تا برگزاری انتخابات شورای المپیک آسیا باقی مانده؛ انتخاباتی که قطعا با توجه به در پیش بودن المپیک برای همه کشورها اهمیت فوق العاده ای دارد. کسب کرسی قطعا می تواند برای هر فدراسیونی موثر بوده و در پیشبرد اهداف بین المللی اثر داشته باشد.

دولت تورلیخانوف قزاق، الیور لی از کره جنوبی، سوشان تابوتر از تایلند، خانم ژانگ از چین، عباس جدیدی از ایران، آگیلار از فیلیپین، علی کاظم از قطر، مغربی از یمن، خانم پل جی از مغولستان، فوکودا از ژاپن، لئونارد از سنگاپور و ملیس از قرقیزستان نامزدهای انتخابات شورای کشتی آسیا هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1866

به "24 ساعت تا انتخابات کشتی آسیا؛ رقابت عباس جدیدی با 12 نامزد برای 7 کرسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 ساعت تا انتخابات کشتی آسیا؛ رقابت عباس جدیدی با 12 نامزد برای 7 کرسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید