آمریکا با پیشنهاد چین و روسیه درباره لغو تحریم های کره شمالی مخالفت کرد

به گزارش تور چین ارزان، بعد از رسانه ای شدن پیشنهاد چین و روسیه به شورای امنیت سازمان ملل برای لغو بعضی از تحریم های کره شمالی، وزارت خارجه آمریکا با این پیشنهاد مخالفت کرد.

آمریکا با پیشنهاد چین و روسیه درباره لغو تحریم های کره شمالی مخالفت کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور چین ارزان، به رغم سه دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و تبادل چندین نامه بین دو طرف، یک مقام وزارت خارجه آمریکا بامداد امروز سه شنبه با هر گونه آنالیز لغو تحریم های کره شمالی از سوی شورای امنیت سازمان ملل مخالفت نموده است.

به گزارش رویترز، قطعنامه پیشنهادی چین و روسیه به شورای امنیت سازمان ملل در مورد لغو بعضی از تحریم های کره شمالی با واکنش منفی و مخالفت آمریکایی ها روبرو شده است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا که نام و هویتش فاش نشده در گفت و گو با رویترز گفت، در حالی که کره شمالی در حال تهدید برای انجام اقدامات تحریک آمیز است و از مذاکره برای خلع سلاح اتمی امتناع می نماید، شورای امنیت سازمان ملل نباید برطرف نابهنگام تحریم های این کشور را مورد آنالیز قرار دهد.

این اظهارنظر مقام آمریکایی در واکنش به ارائه پیش نویس قطعنامه روسیه و چین به شورای امنیت سازمان ملل درباره کره شمالی مطرح شده است.

روسیه و چین در سازمان ملل بامداد امروز سه شنبه پیش نویس قطعنامه ای را برای برداشتن تحریم های صادراتی کره شمالی در حوزه های غذای دریایی، منسوجات و مجسمه سازی ارائه دادند. این قطعنامه پیشنهاد می دهد همکاری های بین کره ای درخصوص جاده و خطوط ریلی از تحریم ها معاف شوند و تمام تدابیر اعمالی پیشین که توسط شورای امنیت سازمان ملل که مستقیما معیشت مردم این کشور را هدف قرار می داد، لغو شوند.

چین و روسیه همچنین خواهان احیای سریع مذاکرات شش جانبه یا از سرگیری مباحثات چندجانبه در هر شکل مشابه با هدف تسهیل راه حل جامع و مسالمت آمیز به وسیله گفت وگو، کاهش تنش در شبه جزیره کره و ارتقای همزیستی مسالمت آمیز و همکاری های منطقه ای منفعت بار در شمال شرقی آسیا شدند (جزئیات بیشتر)

مخالفت آمریکا با برداشته شدن تحریم های کره شمالی و آنالیز این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل، در ادامه تشدید تنش های اخیر بین واشنگتن و پیونگ یانگ اجرا شده است.

مقام های کره شمالی در هفته های اخیر به آمریکایی ها درباره لزوم مذاکرات تا پیش از خاتمه امسال میلادی و دادن امتیازات در مورد مسائلی از قبیل تحریم ها هشدارهای جدی داده اند و همزمان بر آمادگی پیونگ یانگ برای انجام آزمایش های موشکی تاکید نموده اند.

به رغم سه دیدار ترامپ و کیم در سنگاپور (22 خرداد ماه 1397)، ویتنام (8 اسفند 1397) و منطقه غیرنظامی دو کره (9 تیر 1398)، مذاکرات در زمینه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره به جایی نرسیده و اختلافات جدی دو کشور همچنان پابرجاست.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 822

به "آمریکا با پیشنهاد چین و روسیه درباره لغو تحریم های کره شمالی مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا با پیشنهاد چین و روسیه درباره لغو تحریم های کره شمالی مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید