الجبیر: برای پاسخ به ایران گزینه های متفاوتی را در نظر داریم

به گزارش تور چین ارزان، وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه بار دیگر ایران را مسئول را حمله به آرامکو خواند و گفت سعودی ها برای آنچه پاسخ گویی به ایران خوانده می شود گزینه های مختلفی را مدنظر دارند.

الجبیر: برای پاسخ به ایران گزینه های متفاوتی را در نظر داریم

به گزارش گروه بین الملل تور چین ارزان، عادل الجبیر وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه سه شنبه شب در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، بار دیگر ایران را به دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو متهم کرد.

وزیر خارجه سابق عربستان سعودی گفت که ما می خواهیم جلوی جنگ را به هر قیمتی که شده بگیریم، ولی اگر ایران به ما حمله کند، دست بسته نخواهیم بود.

وزیر مشاور دولت عربستان سعودی در امور خارجه، ایران را مسئول حمله به آرامکو دانست و تاکید کرد که در پاسخ به این کشور، مواضع قوی دیپلماتیک اتخاذ خواهیم کرد.

به گزارش الجزیره، وی اضافه نمود: پس از اعلام نتایج تحقیقات درباره حمله به تاسیسات آرامکو، گزینه های نظامی، مالی یا دیپلماتیک خود برای پاسخ دادن به این حمله را به مشخص خواهیم کرد.

عادل الجبیر که کشورش به حمایت از تروریسم در منطقه با همکاری ایالات متحده آمریکا معروف است، مدعی شد که ایران از تروریسم حمایت می کند و به توسعه برنامه های موشکی خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه اروپا مواضع محکمی در قبال ایران در پی حمله آرامکو اتخاذ نکرده است، گفت که عدم اتخاذ مواضع قاطع اروپا علیه ایران، باعث می شود که این کشور به سیاست های خود ادامه دهد.

مسئول سعودی اضافه نمود: ایران سعی دارد انقلابش را صادر کند و فکر می کند می تواند بر جهان سیطره یابد.

الجبیر ایران را به دخالت در امور منطقه متهم کرد و گفت که برای پاسخ دادن به حمله آرامکو، همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی روی میز است.

وی درباره بدون اشاره به تجاوزات پنج ساله عربستان در یمن و کشتار مردم این کشور مدعی شد که امارات از یمن عقب نشینی کرد، اما نیروهای المجلس الانتقالی(شورای انتقالی جنوب یمن) از فرصت سوء استفاده کرده و پایگاه های دولتی را اشغال کرده است.

وزیر خارجه سابق سعودی تاکید کرد که ما و امارات با همکاری دولت منصور هادی(دولت مستعفی یمن) تلاش می کنیم ساختار نیروهای مسلح را بازسازی کنیم.

عادل الجبیر همچنین قطر را به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه متهم کرد و مدعی شد که این کشور از تروریست ها حمایت مالی می کند.

وزیر دولت سعودی در امور خارجه تاکید کرد، قطر همسایه ماست و باید سیاست های خود را تغییر دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 631

به "الجبیر: برای پاسخ به ایران گزینه های متفاوتی را در نظر داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجبیر: برای پاسخ به ایران گزینه های متفاوتی را در نظر داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید