اندونزی خواهان حذف دلار از مبادلات با چین شد

دولت اندونزی برای کاهش تقاضای دلار در این کشور خواهان امضای پیمان دوجانبه پولی با چین و انجام مبادلات اندونزی و چین با پول های ملی دو کشور شد.

اندونزی خواهان حذف دلار از مبادلات با چین شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، دولت اندونزی در صدد برآمده است برای جلوگیری از تضعیف بیشتر روپیه، پول ملی این کشور و کاهش تقاضا برای دلار آمریکا، مبالات تجاری این کشور با کشورهای دیگر را بر اساس ارزهای ملی انجام دهد.

بامبانگ برودجونگورو وزیر دارایی اندونزی در ساختمان مجلس گفت: هدف ما این است که تجارت با چین را بر پایه پیمان های پولی دو جانبه انجام دهیم و مبادله روپیه با یوان را تشویق کنیم.

بر اساس گزارش بامبانگ هم اکنون در تجارت اندونزی و چین تجار اندونزی ابتدا روپیه را به دلار آمریکا تبدیل و آنگاه دلار را با یوان مبادله می نمایند. مزیت مبادله با پول های ملی دو کشور آن است که مراحل آن سریع تر انجام خواهد شد زیرا روپیه مستقیم به یوان تبدیل می گردد.

بامبانک همچنین گفت: این امر حداقل تقاضای دلار آمریکا را کاهش می دهد. در حال حاضر بانک مرکزی اندونزی در حال تدارک مکانیسمی است که توسط صادر نمایندگان و وارد نمایندگان اجرا گردد.

بر اساس این گزارش با توجه به وضعیت ذخایر ارزی در دنیا، دلار آمریکا ارز مورد استفاده در تجارت بین المللی می باشد. علاوه بر دلار آمریکا ارزهای دیگری از جمله یورو و ین هم مورد استفاده قرار می گیرد. در ضمن یوان چین هنوز تبدیل به ارز رایج بین المللی نشده است.

چین یکی از بزرگترین شرکای تجاری اندونزی محسوب می گردد.

وزیر دارایی اندونزی در ادامه گفت که دولت هزینه های دولتی را به ویژه در بخش های زیرساختی متوقف نمی کند. هرچند این موضوع نگرانی ناشی از افزایش تقاضای دلار آمریکا را شدت می بخشد.

XXIX

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 14 مهر 1398 شناسه مطلب: 546

به "اندونزی خواهان حذف دلار از مبادلات با چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی خواهان حذف دلار از مبادلات با چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید