این هندوانه های شب یلدا را به هیچ عنوان نخورید

به گزارش تور چین ارزان، مدیرگروه تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی تهران از شهروندان خواست تا در شب چله در مصرف انار زیاده روی نکنند و گفت: فقط مصرف یک مشت دانه انار کافی است.

این هندوانه های شب یلدا را به هیچ عنوان نخورید

به گزارش، دکتر احمدرضا درستی گفت: باید از مصرف همزمان انار و کیوی خودداری کرد.

وی از مردم خواست در شب یلدا، به اندازه یک ماه میوه نخورند و نسبت به مصرف انار کپک زده هشدار داد و گفت: هر یک ذره کپک می تواند به سلامتی آسیب جدی بزند.

مدیرگروه تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از میوه ها برای شب یلدا، موز پتاسیم خوبی دارد، اما درعین حال قند زیادی دارد و چاق می نماید. بعضی افراد مسائل گوارشی دارند و میوه ها را به صورت کنسرو شده، مصرف می نمایند، اما موز را نمی توان کنسرو کرد. از سوی دیگر موز بر ای آرامش معده خوب است.

مدیرگروه تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی تهران به شهروندان توصیه کرد از مصرف میوه های ترش و له شده پرهیز نمایند و گفت: اکنون فصل هندوانه نیست، اما گاهی هندوانه را با روش هایی نگهداری می نمایند تا در شب یلدا به قیمت گران تر بفروشند. اگر هندوانه ترش درآمد نباید آن را مصرف کرد.

درستی اضافه نمود: خوردن یک قاچ کوچک از هندوانه کافی است. باید به خاطر داشت که هر کدام از میوه ها قند دارند و هرچند قند میوه ها موسوم به فروکتوز به راحتی هضم می گردد، اما چربی زا است.

وی ادامه داد: خوردن زیاد هندوانه و رو هم خوری میوه ها، دل درد ایجاد می نماید.

درستی درباره پرتقال ها نیز گفت: اگر یک طرف پرتقال له شده است، آن قسمت باید جدا گردد تا بخش سالم آن مصرف گردد.

منبع : ایرنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 921

به "این هندوانه های شب یلدا را به هیچ عنوان نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این هندوانه های شب یلدا را به هیچ عنوان نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید