خبرنگاران سخنگوی بولتون رای دادن به بایدن را نادرست دانست

به گزارش تور چین ارزان، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید با نادرست دانستن خبر مربوط به رای دادن بولتون به بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت او به ترامپ هم رای نمی دهد.

خبرنگاران سخنگوی بولتون رای دادن به بایدن را نادرست دانست

دیلی تلگراف روز یکشنبه با انتشار یک مصاحبه با جان بولتون به نقل از او نوشت: در سال 2016 به ترامپ در برابر هیلاری کلینتون رای داد. اکنون که رئیس جمهوری را از نزدیک دیده ام، نمی توانم بار دیگر این کار را انجام دهم. نگرانی من برای کشور است و او جمهوریخواهان را نمایندگی نمی نماید، که بخواهم به او برگردم.

در حالیکه خاطرات داغ جان بولتون درباره زمان حضورش در کاخ سفید ترامپ تحقیر او توسط رئیس جمهوری را نشان می دهد، او جمهوریخواه و محافظه کار مادام العمری است که 2 کمیته اقدام سیاسی را در حمایت از نامزدهای حزب جمهورخواه راه اندازی می نماید.

از این نظر، چرخش بولتون برای حمایت از بایدن را می توان نوعی انتقام گیری از ترامپ دانست نه اینکه از حزب جمهوریخواه عدول نموده باشد.

مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ ادامه داد: رئیس جمهوری هیچ پایه و اساس فلسفی یا استراتژی ندارد. او تفاوت منافع ملی ایالات متحده و منافع دونالد ترامپ را نمی داند.

بولتون افزود: یک سردرگمی بین منافع ملی و منافع شخصی او وجود دارد که برای کشور بسیار خطرناک است.

وی اظهار کرد: وقتی در صندلی بالایی هستید، متعهد هستید که حقیقت را بگویید. من پس از 17 ماه در دولت نگران شدم که (ترامپ) صلاحیت لازم را برای ریاست جمهوری ندارد و مردم آمریکا باید این را بدانند.

جان بولتون به تازگی کتابی را با عنوان اتاقی که آن رخ داد؛ خاطرات کاخ سفید به افشاگری علیه ترامپ و سیاست خارجی او دست زده است.

کاخ سفید کوشش کرد تا جلوی انتشار این کتاب را به بهانه افشای اسناد طبقه بندی شده بگیرد اما دسترسی رسانه ها به بعضی مطالب کتاب، مانع از آن شد که خواسته تیم ترامپ محقق گردد.

بولتون در این کتاب موضوعاتی از قبیل ایران، چین، کره شمالی، ونزوئلا و روسیه را مطرح نموده و نشان داده است ترامپ از چین خواسته تا به انتخاب مجدد وی یاری کند.

با این حال، تارنمای آکسیوس به نقل از سارا تینسلی یکی از سخنگویان بولتون مطلب منتشر شده در دیلی تلگراف به نقل از بولتون را رد کرد و گفت: این مطلب نادرست است.

وی افزود: بولتون هرگز نگفت برای رای دادن به بایدن برنامه ای دارد.

سخنگوی بولتون ادامه داد: او به طور مداوم در این روزها گفته است که او به عنوان یک جمهوریخواه محافظه کار نام نویسی نموده است و شکی نیست که او نه به ترامپ و نه به بایدن رای خواهد داد.

البته تینسلی معین ننموده است وقتی بولتون قصد ندارد به هیچ یک از این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری رای دهد، قرار است به چه کسی رای دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1357

به "خبرنگاران سخنگوی بولتون رای دادن به بایدن را نادرست دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سخنگوی بولتون رای دادن به بایدن را نادرست دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید