درخواست رئیس جمهور فیلیپین: به مسئولان فاسد شلیک کنید

به گزارش تور چین ارزان، رئیس جمهور فیلیپین از مردم این کشور خواست در صورت مشاهده درخواست رشوه از سوی مسئولان، به آن ها تیراندازی کنند.

درخواست رئیس جمهور فیلیپین: به مسئولان فاسد شلیک کنید

با تور فیلیپین از زیباترین بهشت آسیایی دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور چین ارزان، رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین در فراخوانی عجیب و جنجالی از مردم این کشور خواست به کسانی که درخواست رشوه می کنند، شلیک کنند.

روزنامه مانیلا بولتن جمعه (22 شهریور) نوشت که دوترته طی فراخوانی از شهروندان فیلیپینی خواسته، اگر جایی مشاهده کردند که مقامات و مسئولان از آن ها درخواست رشوه می کنند، می توانند به آن ها شلیک کنند.

با این حال، رئیس جمهور فیلیپین از مردم خواسته، تیراندازی به مسئولان رشوه بگیر به گونه ای نباشد که آن ها را به جهان دیگر بفرستد.

دوترته برای این فراخوان خود حتی به مردم توصیه هایی کرده است تا مبادا به دلیل انجام قتل به زندان بیفتند. رئیس جمهور فیلیپین گفته مردم می توانند به جای شلیک مستقیم به ناحیه سر و سینه مسئولان رشوه بگیر، به بخش هایی دیگر بدن مسئولان فاسد و رشوه بگیر شلیک کنند.

دوترته گفته است: اگر اقتصادیات، عوارض، هزینه ترخیص در گمرک و مانند این ها پرداخت کرده اید ولی باز این احمق ها از شما رشوه می خواهند، زیر گوش آن ها بخوابانید. اما اگر سلاح با خود داشتید، می توانید همان لحظه به آن ها شلیک کنید. ولی آن ها را نکشید؛ چرا که احتمال دارد به دلیل قتل، مشمول عفو و کاهش مجازات نشوید.

رئیس جمهور فیلیپین قول داده از کسانی که به مسئولان فاسد شلیک کنند، حمایت کند و اجازه ندهد به زندان بروند و تنها تنبیه بدنی شامل ضاربان خواهد شد.

دوترته فساد در کشورش را به کِرمی تشبیه کرده است که تقریبا در داخل همه افرادی که در دولت هستند، وجود دارد. او حتی گفته است که در گذشته مجبور شده است شخصا به سمت تاجران مواد مخدر بدون آنکه محاکمه شوند، شلیک کند و آن ها را بکشد.

رئیس جمهور فیلیپین از مردم این کشور خواسته هرگونه فساد و جرایم اقتصادی و اقتصادی مسئولان دولتی را گزارش دهند و اجازه ندهند حقوق آن ها پایمال شود.

دوترته سال 2016 به عنوان رئیس جمهور فیلیپین انتخاب شد. او خواستار اتخاذ اقدامات شدید در برابر مجرمان، تاجران مواد مخدر و فاسدان شده است. با این حال، جامعه بین المللی بارها روش های او در مقابله با قاچاق مواد مخدر و فساد در فیلیپین را محکوم کرده و خواستار توقف این گونه روش ها شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 589

به "درخواست رئیس جمهور فیلیپین: به مسئولان فاسد شلیک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست رئیس جمهور فیلیپین: به مسئولان فاسد شلیک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید