سنکرون سازی شبکه برق ایران و روسیه به وسیله آذربایجان

به گزارش تور چین ارزان، تهران (پانا) - به گفته وزیر نیرو برنامه سنکرون سازی شبکه برق ایران و فدراسیون روسیه از جهت کشور جمهوری آذربایجان در دستور کار است.

سنکرون سازی شبکه برق ایران و روسیه به وسیله آذربایجان

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان روز سه شنبه در جریان ملاقات با شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر کشور جمهوری آذربایجان در محل وزارت نیرو و در جمع خبرنگاران اضافه نمود: مشاور ایرانی برای این موضوع انتخاب شده و تقسیم هزینه ها هم تعهد شده است.

وی از تمدید قرار داد فروش برق کشورمان به آذربایجان اطلاع داد و خاطرنشان ساخت: توسعه ارتباط الکتریکی بین دو کشور نیز مورد تاکید طرفین نهاده شد.

وزیر نیرو آذربایجان را همسایه مهمی برای کشورمان توصیف کرد که زمینه های همکاری متنوعی هم بین دو کشور وجود دارد.

وی ایران و آذربایجان را دو کشوری دانست که سابقه طولانی در بهره برداری از رودمرزی ارس دارند و گفت: عمر این بهره برداری مشترک سال آینده به 50 سال خواهد رسید و امیدواریم مراسم خوب وشایسته ای برای آن برگزار گردد.

اردکانیان گفت: بهره برداری از این رود و سد آن براساس معاهده ای است که بین دو کشور وجود دارد.

وی به سدخدا آفرین و قیزقله سی و نیروگاه های برق آبی وسایر طرح های مشترک که بین دو کشور درحال اجرا و تکمیل هستند اشاره نمود و گفت: ملاقات امروز برای تاکید بر سرعت بخشیدن به فرایند ساخت سد قیزفله سی بود که موافقت با آن از سوی مجلس شورای اسلامی پیشتر صورت گرفته است.

وی به انجام مذاکره با وزیر انرژی آذربایجان اشاره نمود و گفت: مذاکره ها در باره برق و انرژی بوده است که در نتیجه آنها تمدید قرارداد فروش برق است.

وزیر نیرو از آمادگی کشورمان برای بازسازی شبکه آب و برق کشور آذربایجان در مناطق آزاد شده این کشور اطلاع داد و خاطرنشان ساخت: شرکت هایی در ایران وجود دارند که توانمند بوده و می توانند در این زمینه هم به آذربایجان و هم سایر کشورهای منطقه که احتیاج دارند فعالیت داشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1682

به "سنکرون سازی شبکه برق ایران و روسیه به وسیله آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنکرون سازی شبکه برق ایران و روسیه به وسیله آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید