شفاف سازی تراکنش های بانکی برای حمایت از جهش تولید

به گزارش تور چین ارزان، رئیس کل بانک مرکزی نوشت: جهش تولید نیازمند برنامه ریزی برای پشتیبانی از بانک ها جهت تأمین اعتبار لازم در حمایت از تولیدکنندگان و زنجیره تولید، شفاف سازی تراکنش های بانکی و ممانعت از ورود منابع بانک ها به فعالیت های سفته بازانه و توسعه عملیات بازار باز است.

شفاف سازی تراکنش های بانکی برای حمایت از جهش تولید

به گزارش گروه مالی تور چین ارزان، عبدالناصر همتی در مورد اولین نشست راهبردی در مورد برنامه های بانک مرکزی برای جهش تولید نوشت:

بعداز ظهر امروز، همزمان باعید مبعث رسول اکرم (ص) در اولین نشست راهبردی در مورد برنامه های بانک مرکزی برای جهش تولید، با حضور معاونین و دیگر مدیران ارشد بانک مرکزی، سیاست های پولی، اعتباری و ارزی مؤثر بر رشد مالی را در شرایط فعلی اقتصاد کشور، موردارزیابی قرار دادیم.

در این جلسه تأکید شد که جهش تولید نیازمند برنامه ریزی برای پشتیبانی از بانک ها جهت تأمین اعتبار لازم در حمایت از تولیدکنندگان و زنجیره تولید، در کنار فرایند اصلاح نظام بانکی، با اولویت اصلاح ترازنامه بانکها، شفاف سازی تراکنش های بانکی و ممانعت از ورود منابع بانک ها به فعالیت های سفته بازانه، جلوگیری از ورود کالا های قاچاق به کشور تحت هر عنوان به ظاهر موجه، برگشت کلیه ارز های ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد کشور، توجه به بخش خدمات و اقتصاد دانش بنیان و بالا بردن قدرت خرید مردم از کالای ایرانی، از طریق کارت های اعتباری.. و مهم تر ازهمه، توسعه عملیات بازار باز برای کنترل نرخ سود و تورم است.

مقرر شد جزئیات برنامه ها با موضوع معاونت مالی بانک و خصوصاً در مواردی که با سیاست های مالی و تجاری مرتبط می شود در هماهنگی با سایر دستگاه های مالی دولتی و نهاد ها و بخش های غیردولتی، تدوین و پیگیری شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1160

به "شفاف سازی تراکنش های بانکی برای حمایت از جهش تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفاف سازی تراکنش های بانکی برای حمایت از جهش تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید