ظریف: چین در جریان مذاکرات برجامی با فرانسه قرار می گیرد

به گزارش تور چین ارزان، خبرنگاران؛ وزیر خارجه ایران که به چین سفر نموده است گفت دلیل سفرش به پکن این است که طرف چینی را در جریان نتایج سفر به فرانسه و مذاکره درباره برجام قرار دهد.

ظریف: چین در جریان مذاکرات برجامی با فرانسه قرار می گیرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش تور چین ارزان به نقل از فارس؛ محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در دیدار با وانگ یی وزیر خارجه چین در پکن گفت که نقض و رد قوانین حقوق بین الملل در حال افزایش است.

ظریف در حضور تور چین ارزان در دیدار با دیپلمات ارشد چینی اضافه کرد: رد قوانین بین المللی، نه فقط عدم رعایت قوانین بین المللی، و تحقیر حقوق بین الملل رو به افزایش است و ما احتیاج داریم که برای مقابله این مساله با یکدیگر همکاری کنیم.

ظریف در ادامه تاکید نمود که یکی از دلایل سفرش به پکن در جریان قرار دادن طرف چینی از مذاکرات اخیرش در فرانسه و درباره توافق هسته ای است.

ظریف قبل از سفر به پکن در اقدامی غیرمنتظره به نشست گروه 7 که در فرانسه در حال برگزاری است رفت و در آنجا با امانوئل ماکرون رئیس جمهور و ژان ایو لودریان وزیر خارجه این کشور دیدار و درباره برجام و آینده آن رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به پکن در جمع تور چین ارزان و در تشریح اهداف سفرش به بیاریتز فرانسه عنوان نمود: سفر به بیاریتز با دعوت وزیر خارجه فرانسه برای ادامه مشورت هایی بود که در هفته های گذشته بین رئیس جمهور ایران و رئیس جمهور فرانسه صورت گرفت.

وی اضافه کرد: روز آدینه در پاریس با رئیس جمهور و وزیر خارجه فرانسه موضوعات را آنالیز نموده بودیم، احتیاج بود یک دور دیگر بعضی نکاتی که لازم به شرح و یا مذاکره بیشتر بود مخصوصا مسائل بانکی و مسائل مربوط به نفت بین متخصصان ما آنالیز گردد که این کار در یک مذاکره فشرده تقریبا حدود چهار ساعت در بیاریتز بودیم و تمام این چهار ساعت را با وزیر خارجه و وزیر دارایی فرانسه گفت وگو کردیم و ساعت هم آخر هم با ماکرون بودیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 466

به "ظریف: چین در جریان مذاکرات برجامی با فرانسه قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: چین در جریان مذاکرات برجامی با فرانسه قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید