غریب آبادی:سطح غنی سازی ایران چهار و نیم درصد است

به گزارش تور چین ارزان، غریب آبادی با اشاره به گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در چارچوب برجام که عصر روز سه شنبه(امروز) در اختیار اعضای شورای حکام نهاده شد گفت: نظارت و راستی آزمایی آژانس در ایران در رابطه با برجام ادامه دارد و همزمان گام های کاهش تعهدات برجامی ایران در حال اجراست.

غریب آبادی:سطح غنی سازی ایران چهار و نیم درصد است

به گزارش تور چین ارزان، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی گفت: این گزارش مجددا تایید می نماید که فعالیت های راستی آزمایی آژانس درخصوص برجام از 16 ژانویه 2016 تا به امروز ادامه دارد. این گزارش همچنین می افزاید که فعالیت های ایران در رابطه با غنی سازی UF6 در فردو ادامه داشته و سطح غنی سازی ایران نیز تا چهار و نیم درصد است.

نماینده دائم کشورمان همچنین گفت: براساس این گزارش، میزان ذخایر اورانیوم غنی شده ایران تا 19 فوریه 2020، 1020.900کیلوگرم اعلام شده است. گزارش آژانس، همچنین اذعان می دارد که ایران سانتریفیوژهای جدید را نیز برابر اعلام خود نصب نموده است.

غریب آبادی همچنین گفت: این گزارش اذعان می دارد که ایران همچنان به اجرای داوطلبانه و موقت پروتکل الحاقی ادامه می دهد و راستی آزمایی عدم انحراف مواد و فعالیت های اظهارشده در ایران، ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1110

به "غریب آبادی:سطح غنی سازی ایران چهار و نیم درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی:سطح غنی سازی ایران چهار و نیم درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید