نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار و 800 تومان شد

به گزارش تور چین ارزان، تهران (پانا) - مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی می گوید امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده 15 هزار و 800 تومان و مرغ گرم 25 هزار و 800 تومان است.

نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار و 800 تومان شد

محمد علی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 15 هزار و 800 تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 25 هزار و 250 تا 25 هزار و 800 تومان است.

وی اضافه کرد: علی رغم کاهش قیمت مرغ، اما مرغ قطعه بندی در مغازه های سطح شهر با نرخ هر کیلو 35 هزار تومان عرضه می گردد.

کمالی سروستانی ادامه داد: سازمان دامپزشکی، کشتارگاه ها را دسته بندی نموده که بر مبنای آن قیمت مرغ متفاوت است. به عنوان مثال مرغ a+ به علت فقدان آنتی بیوتیک با نرخ های بالاتری عرضه می گردد، اما چیزی به اسم مرغ ارگانیک نداریم.

این مقام مسئول ظرفیت کارخانه های جوجه کشی نسبت به ماه های اخیر را مناسب گفت و گفت: بازار مرغ به نهاده های دامی بستگی دارد به طوریکه با تامین نهاده ها، بازار مرغ به تعادل می رسد، در غیر این صورت ملتهب می گردد.

کمالی سروستانی در واکنش به عرضه مرغ بسته بندی 1.800 گرمی با نرخ 98 هزار تومان در فروشگاه ها بیان نمود: اگرچه مسئولیت گرانفروشی فروشگاه ها با اتحادیه نیست، اما این مسائل باید توسط دستگاه های نظارتی کنترل گردد چرا که عرضه هر کیلو مرغ با نرخ 46 تا 47 هزار تومان مورد تایید ما نیست.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به موجودی نهاده های دامی، مرغداران در تلاشند تا کمبودی در عرضه ایجاد نگردد، اما اگر نهاده به دست مرغدار نرسد بدون تردید بازار دچار بحران می گردد.

وی با اشاره به اینکه نرخ مصوب مرغ با واقعیت فراوری اختلاف معناداری دارد، بیان نمود: اگر مسئولان ستاد تنظیم بازار تجدید نظری در قیمت مرغ نداشته باشند، مرغدار تمایلی به جوجه ریزی ندارد.

کمالی سروستانی بیان نمود: در حال حاضر هر کیلو ذرت در بازار آزاد با نرخ 3 هزار و 500 تومان و کنجاله سویا 11 هزار و 500 تا 16 هزار تومان است.

این مقام مسئول از کاهش 300 تومانی قیمت جوجه یکروزه اطلاع داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر قطعه جوجه یکروزه 2 هزار و 100 تا 2 هزار و 250 تومان است که با نرخ مصوب اختلاف دارد.

وی درباره آخرین شرایط جوجه ریزی واحد های مرغداری بیان نمود: بنابر آمار میزان جوجه ریزی در مهر ماه نسبت به ماه قبل کاهش یافته است که انتظار می رود در آبان به اهداف برنامه برسیم چرا که در مهرماه به دلیل شرایط نامناسب تامین نهاده دامی و حذف گله های مادر از چرخه فراوری به دلیل پایین بودن نرخ جوجه، فراوری کاهش یافته است که انتظار می رود در آبان به 110 میلیون قطعه برسیم.

این مقام مسئول از کمبود عرضه مرغ در بازار اطلاع داد و گفت: با توجه به عدم تامین به موقع نهاده دامی مورد احتیاج مرغداران، عرضه نسبت به تقاضا همخوانی ندارد که این امر در افزایش قیمت تاثیر گذار بوده است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره تاثیر ساماندهی بازارگاه نهاده دامی بر بازار مرغ بیان نمود: ساماندهی بازارگاه نهاده دامی در ارتباط با مرغ گوشتی نتایج مثبتی نداشته است چرا که واحد های مرغداری کنار هم با ظرفیت مساوی، به یکی نهاده تعلق نگرفته یا میزان عرضه متفاوت بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه فراوری مرغ 60 هزار تن نسبت به گذشته کاهش یافته است، گفت: نبود کیفیت مناسب نهاده های دامی موجب شده که مرغ به رشد نهایی خود نرسد.

کمالی سروستانی ادامه داد: بنابر آمار مرغداران در سه ماهه نخست سال به ازای فروش هر کیلو مرغ 3 تا 4 هزار تومان و پس از آن حدود یک هزار تومان متحمل زیان شده اند که امیدواریم این معضل مرتفع گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1574

به "نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار و 800 تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار و 800 تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید