واکسن کرونای چینی در بدن سالمندان آنتی بادی فراوری کرد

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، نتایج اولیه آزمایش های بالینی یک واکسن کووید 19 بالقوه چینی نشان داده در بدن انسان واکنش ایمنی و آنتی بادی فراوری می نماید.

واکسن کرونای چینی در بدن سالمندان آنتی بادی فراوری کرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

این تحقیق که در ژورنال Lancet Infectious Disease منتشر شده، بر اساس نتایج اولیه آزمایش بالینی واکسن BBIBP-CorV با 640 شرکت کننده است.

به گفته محققان بدن افراد 60 ساله و مسن تر دیرتر نسبت به واکسن مذکور واکنش نشان داد و حدود 42 روز طول کشید تا آنتی بادی هایی در تست خون این افراد رصد گردد. این در حالی است که آنتی در بدن داوطلبان 19 تا 59 سال، در 28 روز به وجود آمد.

همچنین این پژوهشگران در تحقیق خود اعلام کردند آزمایش بالینی برای ارزیابی کارآمدی واکسن انجام نشده بود، بنابراین نمی توان تعیین کرد آنتی بادی فراوری شده از تزریق واکسن برای حفاظت از فرد در برابر ابتلا به ویروس کرونا کافی است یا خیر.

شیائومینگ یانگ محقق ارشد این پژوهش در انستیتو محصولات بیولوژیکی پکن می گوید: محافظت از سالمندان یکی از اهداف کلیدی یک واکسن کووید 19 است زیرا این گروه در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اما گاهی اوقات واکسن ها در این گروه کارآمدی کمتری دارند زیرا سیستم ایمنی بدن با افزایش سن ضعیف تر می گردد. بنابراین تاثیرگذاری واکسن BBIBP-CorV روی افراد 60 ساله و بالاتر امیدبخش است.

مرحله اول آزمایش بالینی برای کشف دوز مناسب این واکسن بین 192 شرکت کننده 18 تا 80 ساله انجام شد. در مرحله دوم آزمایش بالینی برای شناسایی زمانبندی مناسب برای تزریق واکسن با حضور 448 شرکت کننده 18 تا 59 سال انجام شد.

به گفته محققان هیچ عارضه شدیدی ناشی از تزریق واکسن مشاهده نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1541

به "واکسن کرونای چینی در بدن سالمندان آنتی بادی فراوری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونای چینی در بدن سالمندان آنتی بادی فراوری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید