واکنش سناتورهای روس به تحریم های جدید آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا

به گزارش تور چین ارزان، مقامات پارلمانی روسیه معتقدند که آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا با اعمال تحریم های جدید ضدروسی، ثابت کردند اقدام تحریک آمیز اوکراین موثر واقع شده و سازمان دهی تحریم های مضاعف علیه مسکو هنوز ممکن بوده و این مسئله می تواند تازه اول ماجرا باشد.

واکنش سناتورهای روس به تحریم های جدید آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، امروز نوشت: کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه در تفسیر تحریم های جدید آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا، یادآور شد که کشورهای غربی خود را اسیر حادثه تحریک آمیز تنگه کرچ نموده اند و تحریم های جدید ضدروسی، دقیقا هدیه خوبی از جانب غرب برای مقامات کی یف در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین است.

این سناتور شرح داد: این اقدام تحریک آمیز کاملا موثر واقع شده و واکنش و تحریم های جدید علیه روسیه را در پی داشت. این به معنای آن است که اکنون کی یف با خیال راحت می تواند تا جایی که دلش می خواهد تحریم های غربی را سازمان دهی کند و آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا مجبور هستند در این راستا دست به اقدام بزنند.

کاساچوف در عین حال به کشورهای اروپایی توصیه کرد تا کوشش نمایند اسیر تمایلات روس هراسی شدید در اوکراین نشده و سیاست مستقلی را اجرا نمایند.

فرانتس کلینتسویچ عضو ارشد کمیته دفاع و امنیت شورای فدراسیون (سنای) روسیه هم تحریم های جدید آمریکا را یکاقدامات تبلیغاتی توخالی و کوشش برای اثبات داور سرنوشت دنیا بودن این کشور نامید.

این سناتور روس تشدید تحریم ها علیه روسیه را یک اقدام افراطی دیگر در سیاست خارجی آمریکا ارزیابی کرد که در نهایت به بدگمانی کامل ختم خواهد شد و این اقدامات دیر یا زود به خاکستر تبدیل می شوند.

آلکسی پوشکوف رئیس کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در تفسیر تحریم های دولت کانادا علیه مسکو یادآور شد، مقامات اوتاوا جرأت نداشتند که علیه افرادی مانند جورج بوش، دیک چنی، رامسفلد و بلر، که در کشته شدن صدها هزار نفر از مردم بی گناه عراق دست داشتند، تحریم هایی را اعمال نمایند، ولی اکنون با تحریم های ضدروسی همراهی می نمایند.

به گفته وی، علاوه بر این، کانادا در خاتمه جنگ دنیای دوم، بسیاری از مقامات نازی را پذیرفت و بدین ترتیب ارزش های این کشور را به خوبی نشان داد.

تحریم های هماهنگ آمریکا، اتحادیه اروپا و کانادا علیه روسیه

روز آدینه در اقدامی همزمان و هماهنگ شده، وزارت خزانه داری آمریکا هشت شرکت روسی دیگر را به بهانه حادثه اتفاق افتاده در ماه نوامبر سال گذشته میلادی در تنگه کرچ (توقیف سه کشتی اوکراینی توسط نیروهای مرزبانی روسیه که به حریم آب های روسیه تجاوز نموده بودند) ، به فهرست تحریم های خود افزود.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت که هشت تبعه روس که به عقیده آنها در ماجرای تنگه کرچ دست داشتند، را به فهرست تحریم ها علیه روسیه افزوده است.

دولت کانادا نیز دقیقا به همین بهانه، تحریم هایی را علیه 114 شهروند روسیه و 15 شرکت روسی اعمال کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 438

به "واکنش سناتورهای روس به تحریم های جدید آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سناتورهای روس به تحریم های جدید آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید