کاخ سفید تنها یک ترامپ ندارد!

بانوی اول آمریکا دو سال پس از آنکه بزرگترین معمای سیاست آمریکا باقی مانده بود، با درخواست ناگهانی برای اخراج یکی از مشاوران رئیس جمهوری آمریکا از زیر نقاب خارج شد.

کاخ سفید تنها یک ترامپ ندارد!

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بانوان اول آمریکا اغلب قدرت دارند و گوش رئیس جمهوری هستند اما به ندرت خودشان را مستقیما درگیر می نمایند و هرگز عملکردشان علنی نیست. بنابراین درخواست روز سه شنبه ملانیا ترامپ برای برکناره گیری خانم ماریا ریکاردل، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا شوکی به کاخ سفید بود. استایل رهبری کلی دونالد ترامپ بر پایه اینکه خودش که در کانون توجه باشد، نهاده شده است.

ناگهان تمرکز واشنگتن روی همسر دونالد ترامپ و بیانیه ای که در آن گفته است ریکاردل دیگر لیاقت و افتخار خدمت در کاخ سفید را ندارد متمرکز شد. او باید چه می کرد؟ کمتر از 24 ساعت بعد پاسخ تعیین شد: ریکاردل کاخ سفید را برای دریافت پستی شغلی در جای دیگر ترک می نماید. ان بی سی نیوز گزارش داد: بی سابقه است. فاکس نیوز محبوب ترامپ گزارش داد: شگفت آور است.

ریکاردل شخص کوچکی نبود. او معاون جان بولتون، مشاور قدرتمند امنیت ملی آمریکا بود. اما به چه گناهی با او برخورد شد؟ ظاهرا او ماه اکتبر با کارمند ملانیا ترامپ در سفر به تور آفریقایی بر سر جایگاه اختصاص داده شده بحث نموده بود و همچنین به عنوان منبع اخبار بد علیه ملانیا مورد سرزنش نهاده شد.

کیت اندرسون براور، نویسنده کتاب زن اول: ملاحت و قدرت بانوان اول مدرن آمریکا می گوید این غیر عادی نیست که یک بانوی اول روی کارمندان یک رئیس جمهوری نفوذ داشته باشد. او همچنین زمانی را به یاد می آورد که نانسی ریگان باعث اخراج رئیس دفتر رونالد ریگان شد اما این کار در پشت صحنه صورت گرفت.

براور می گوید: این کاملا بی سابقه است که یک بانوی اول با صدور بیانیه ای از شوهرش بخواهد که کسی را اخراج کند. شوکه نماینده است.

زمانبندی اقدام ملانیا ترامپ هم اهمیت داشت. بولتون یکی از اعضای قدرتمند حلقه داخلی ترامپ است که ظاهرا در مقام دفاع از معاونش برآمد. بنابراین ملانیا ترامپ صبر کرد تا بولتون راهی سفری به آسیا گردد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم گزارش داد، این نشان می دهد که بیش از یک ترامپ می تواند واژگانی کمتر فکر شده به کار ببرد. بیانیه ملانیا ترامپ تنش هایی را درون کاخ سفید ایجاد کرد و نگاهی تازه به ماهیت بانوی اول آمریکا به وجود آورد. مهمتر از همه، این اتفاق نشان داد که بانوی اول رمزآلود برای قدرت نمایی آماده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاخ سفید تنها یک ترامپ ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید تنها یک ترامپ ندارد!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید