کانالی که در انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیر گذار است

به گزارش تور چین ارزان، دیپلمات های اروپایی باید بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، دیپلماسی رفت و برگشت با ایران را از سرگیرند، زیرا در غیر اینصورت، هواداران سیاست تند در تهران کنترل بر دولت و اقتصاد این کشور را به طور گسترده ای در دست خواهند گرفت.

کانالی که در انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیر گذار است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، روزنامه گاردین در گزارشی با عنوان هراس اروپا از افزایش تعداد هواداران مشی تند در ایران نوشت:

سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیای کبیر پیروز شده اند، موضع واحد خود را حفظ کنند و در خصوص حمایت از توافق هسته ای به توافق برسند. این کشورها با امریکا در زمینه اعمال تحریم ها و تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران مخالف هستند.

مشی اخیر در سیاست داخلی ایران در این راستا است که در صورت عدم ارائه ابتکار عمل های سیاسی جدید از سوی غرب، به تدریج از توافق هسته ای خارج شود. در صورتی که غرب پیشنهادی برای ایران نداشته باشد، هواداران مشی تند از محبوبیت بیشتری برخوردار خواهند شد و تمامی تلاش خود را برای دادن پاسخ به غرب و امریکا در چارچوب مقاومت حداکثری به کار خواهند برد.

خروج امریکا از توافق هسته ای و رکود شدید مالی در ایران باعث شده تا هواداران مشی تند محبوبیت بیشتری پیدا کنند. در حال حاضر، آنان سیستم قضائی، ارگان های قانون گذار، شورای نگهبان، زیر ساخت های مالی قدرتمند، بخش اعظم رسانه های گروهی دولتی و ارگان های امنیتی ایران را تحت کنترل خود دارند. این گروه تصریح می کند که رشد ایران به توانایی های خود منوط است و نه، تجارت با غرب.

این روزنامه با تاکید بر پیروزی مخالفان توافق هسته ای در ادامه گزارش خود نوشت: پیروزیت مجدد جناح اصول گرا در ایران به این منوط است که آیا اروپا در دوره زمانی میان انتخابات ریاست جمهوری در امریکا و ایران، کانال دیپلماسی ایجاد کند، یا خیر. چنین کانالی می تواند، بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران تاثیر گذار باشد. احتمال دارد، هدف از دیپلماسی رفت و برگشتی اروپا، عقد توافق موقتی در رابطه با مساله هسته ای میان واشنگتن و تهران باشد.

گاردین در نهایت به اروپایی ها توصیه کرده است که در صورتی که سه کشور اروپایی تلاش های خود را با روسیه و چین هماهنگ کنند، شانسشان برای پیروزیت بیشتر خواهد شد. در ازای تلاش های تهران، قدرت های اروپایی باید بسته مالی باب طبعی را برای ایران فراهم کنند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1384

به "کانالی که در انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیر گذار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانالی که در انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیر گذار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید