کمبود برق در مرکز جدی است ، خاموشی منازل خط قرمز ماست

به گزارش تور چین ارزان، استاندار تهران با بیان اینکه این استان با کمبود جدی برق روبرو است، گفت: در اوج مصرف برق با کسری حدود سه هزار مگابایتی برق روبرو هستیم.

کمبود برق در مرکز جدی است ، خاموشی منازل خط قرمز ماست

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محسن منصوری با اشاره به فصل تابستان و افزایش مصرف برق به خبرنگار ایرنا گفت: کمبود برق یکی از مسائل جدی استان تهران است که متاسفانه در سال های اخیر و در دولت های گذشته این مشکل بزرگ تدبیر نشد.

وی اضافه نمود: به تازگی تفاهم نامه ای با سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق وزارت نیرو با استانداری منعقد شد که در مدت دو تا سه سال آینده حدود یک هزار مگابایت به ظرفیت فراوری برق استان تهران اضافه گردد.

استاندار تهران ادامه داد: در این تفاهم نامه قرار شد به ازای تخصص زمین و سایر اقدامات پشتیبانی از سوی استانداری و اداره برق استان نیروگاه های خورشیدی در نقاط استان ایجاد گردد.

قطع برق خانگی خط قرمز است

وی در مورد قطع برق خانگی که همه ساله در فصل تابستان روی می دهد، گفت: کوشش داریم که این اتفاق سال جاری روی ندهد و قطع برق خانگی و تجاری خط قرمز استانداری است و کوشش داریم با خاموشی صنایع پر مصرف و بعلاوه تغییر شیفت کاری بعضی صنایع از روز به شب جلوی این کار را بگیریم.

استاندار تهران با بیان اینکه از مردم می خواهیم که در فصل تابستان صرفه جویی در مصرف برق داشته باشند، گفت: اگر خانواده های تهرانی در فصل تابستان حدود پنج تا 10 درصد صرفه جویی بکنند به مقدار دو تا سه نیروگاه به مجموعه برق استان تهران اضافه خواهد شد به همین منظور از مردم می خواهیم در زمینه مصرف برق صرفه جویی داشته باشند.

وی با اشاره به تغییر ساعت ادارات دولتی نیز گفت: این اقدام نیز در زمینه صرفه جویی در مصرف برق انجام شد که امیدواریم با تدابیر مدیریتی و صرفه جویی مردم خاموشی در مصارف خانگی و تجاری انجام نگردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 تیر 1401 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2378

به "کمبود برق در مرکز جدی است ، خاموشی منازل خط قرمز ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود برق در مرکز جدی است ، خاموشی منازل خط قرمز ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید