160 هزار چراغ روشنایی در معابر اصلاح شد

به گزارش تور چین ارزان، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت که در قالب طرح سراسری اصلاح روشنایی معابر تا به امروز 160 هزار چراغ اصلاح و تعدیل شده است.

160 هزار چراغ روشنایی در معابر اصلاح شد

به گزارش ایرنا، محمد حسن متولی زاده روز شنبه در حاشیه جلسه ستادمدیریت سوخت نیروگاه ها، صنایع و مدیریت مصرف انرژی که به صورت آنلاین برگزار شد در پاسخ به خبرنگاران اضافه نمود: اصلاح این روشنایی ها منجر به کاهش 40 مگاواتی در مصرف برق شد.

وی ادامه داد: در برنامه سراسری تعدیل روشنایی ها و اصلاح انشعاب ها ورمز ارزها، 45هزار دستگاه ماینر غیرمجاز که بخش عمده ای از آنها با گزارش های مردمی شناسایی شده بود، جمع آوری شد که باعث کاهش مصرف به میزان 95 مگاوات شد.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: مجموع مصارف کاهش یافته معادل مصرف یک شهر با جمعیت بیش از نیم میلیون نفری بود.

متولی زاده گفت: با این کار معادل 700 هزار لیتر روزانه در مصرف سوخت نیروگاه ها صرفه جویی شد.

وی ادامه داد: با وجود کارهایی که اجرا شده است، اما همچنان نیازمند همکاری مردم هستیم چرا که میزان مصرف گاز در بخش خانگی، هشت برابر مصرف گاز در صنعت نیروگاهی است.

مدیرعامل توانیر اضافه نمود: مشترکان در بخش خانگی می توانند تنها با اقدام های ساده ای مانند پوشیدن لباس گرم در منزل، خاموش کردن لامپ های اضافه و کاهش تنها یک درجه ای دمای منزل، مصرف گاز کشور را 10 درصد کاهش دهند که می تواند به تامین گاز نیروگاه ها کمک کند.

غلامعلی رخشانی مهر روز پنجشنبه در مراسم اقدام فراگیر و سراسری تعدیل روشنایی معابر و اصلاح انشعاب ها در محل مرکز پایش صنعت برق اضافه نمود: امروز و در قالب این مانور برای جمع آوری مرکزهای غیرمجاز استخراج کننده رمز ارز ها اقدام خواهد شد. این مانور به شکل هماهنگ در سراسر کشور و در پنجشنبه و جمعه انتها هر ماه برگزار و این امر تا انتها سال ادامه خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1723

به "160 هزار چراغ روشنایی در معابر اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "160 هزار چراغ روشنایی در معابر اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید