اصلاح یارانه ها مقدمه اصلاح مالی است

به گزارش تور چین ارزان، وزیر امور مالی و دارایی گفت: باید به اجرای اصلاحات مالی یاری کرد تا با کمترین آسیب به ثبات اقتصاد کلان، بعد از یک دوره تغییر و اصلاح به موفقیت بزرگی دست یابیم و آن گاه فرصت خواهد شد، گام های بعدی اصلاح مالی را برداریم.

اصلاح یارانه ها مقدمه اصلاح مالی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، احسان خاندوزی وزیر امور مالی و دارایی امروز در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران، با اشاره به اقدام اخیر دولت در اصلاح یارانه ها گفت: بعضی از تدابیر مالی برای کشور برنامه ریزی شده است که می تواند وجه مشترکی میان دولت و بخش خصوصی باشد و به همین علت باید به اجرایی شدن آن یاری کرد تا با کمترین آسیب به ثبات اقتصاد کلان، بعد از یک دوره تغییر و اصلاح به موفقیت بزرگی دست یابیم و آن گاه فرصت خواهد شد، گام های بعدی اصلاح مالی را برداریم.

وی اضافه نمود: سال ها یکی از مطالبات بخش خصوصی این بود که از اخلالی که بعضی قیمت های انحرافی در اقتصاد ایران به وجود آورده جلوگیری گردد تا فرصت ویژه برای دسترسی های ویژه به ارز ترجیحی از بین برود.

خاندوزی گفت: این کار شروع شده و ارز ترجیحی کالا های اساسی به غیر از نان و دارو حذف شده است و لذا خواست بخش خصوصی؛ سیاست گذاران و مجلس شروع شده است و بعد از اینکه در خصوص این موضوع ارزیابی سیاست گذار تعادل بهتر باشد، آنگاه در ماه های آینده می توانیم درباره اصلاح اقتصاد صحبت کنیم.

خاندوزی گفت: این بدان معنا نیست که چنین طرح های هیچ نقص و کاستی ندارد، اما ترمیم آن نیز نباید ما را از راستا اصلی خارج کند.

خاندوزی بیان داشت: اگر تغییر اصلاح یارانه باعث آشوب مالی گردد و به اهداف خود نرسد، ممکن است مدت ها برای برداشتن گام های بعدی وقفه ایجاد گردد.

وزیر اقتصاد با اشاره به 4 سال پرتورم اخیر کشور بیان داشت: این مسائل فقط مربوط به اقتصاد نبوده، بلکه ناشی از ابعاد اجتماعی نیز بوده و این اصلاحات در کنار همه قید ها باید تاب آوری اجتماعی را هم افزایش دهد.

وزیر اقتصاد گفت: بخش مهمی از موفقیت طرح های دولت به این بستگی دارد که بتوانیم در جلسات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اصلاحات و ایرادات را قبل از اجرا شناسایی کنیم و در مراحل پس از اجرا نسبت به ترمیم نقاط ضعف با همکاری هم اقدام کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2369

به "اصلاح یارانه ها مقدمه اصلاح مالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح یارانه ها مقدمه اصلاح مالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید