تهرانی ها و البرزی های متقاضی مسکن به گوش باشند ، قیمت مسکن ملی چقدر است؟

به گزارش تور چین ارزان، بعد از این که غربالگری متقاضیان اولیه طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران و البرز انجام شد که قطعا منجر به حذف افراد فاقد شرایط می گردد، ثبت نام از افراد جدید حدود 30 تا 45 روز دیگر انجام خواهد شد.

تهرانی ها و البرزی های متقاضی مسکن به گوش باشند ، قیمت مسکن ملی چقدر است؟

به گزارش تور چین ارزان، روز شنبه اول دی ماه از ساعت 10 صبح ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان های تهران، البرز و قزوین شروع شد. استقبال بالای متقاضیان در این استان ها باعث شد تا بسیاری از افراد واجد شرایط نتوانند نام نویسی نمایند. بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، پس از 27 دقیقه ظرفیت پردیس تکمیل شد و به همین ترتیب در شهرهای هشتگرد، پرند و دیگر مناطق نیز نام نویسی کامل شد. شریف آباد آخرین شهری بود که تا پاسی از شب ظرفیت خالی داشت و نهایتا این شهر نیز پر شد. بر این اساس بسیاری از متقاضیان واقعی از ثبت نام جا ماندند.

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی درباره زمان نام نویسی مجدد از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان های تهران و البرز به ایسنا گفت: غربالگری در یک سری از حوزه ها در اختیار ما نیست و باید از سیستم های بیرونی استفاده کنیم. برآورد ما این است که حدود 30 تا 45 روز آنالیز افراد واجد شرایط که فرم ج آنها سبز است طول خواهد کشید. اگر بعد از این که معین شد ظرفیت خالی وجود دارد که قطعا این طور است مجددا ثبت نام در استان های تهران و البرز انجام خواهد شد؛ کما این که در سایر نقاط کشور نیز به همین شکل عمل می شود.

وی اضافه کرد: روز شنبه با شروع فرآیند نام نویسی در استان تهران به لحاظ حساسیتی که وجود داشت چند خبرنگار را دعوت کردیم که به شکل زنده موضوع را رصد می کردند. هر نفر که ثبت نام می کرد در سامانه مدیریت نمایش داده می شد. ما نیز بر اساس اطلاعات سامانه دیدیم که پردیس تا ساعت 10:27 جا داشت و بعد پر شد. برخی از شهرها تا آخر شب هنوز هم ظرفیت خالی داشتند.

  • افزایش ظرفیت با محدودیت همراه است

محمودزاده درباره این که آیا ممکن است تعداد واحدها افزایش پیدا کند گفت: کوشش ما بر اساس افزایش ظرفیت است ولی باید منابع را هم در نظر گرفتیم. ما به عنوان وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن در حال کوشش هستیم. روز شنبه علاوه بر سه استان تهران، البرز و قزوین، در پنج استان دیگر هم که قبلا تامین مسکن شده بود ثبت نام دوباره صورت گرفت و امیدواریم این فرایند را تداوم دهیم. اما به هر حال محدودیت هایی وجود دارد. ما باید سایر بخش ها مثل توان سیستم بانکی در تامین تسهیلات را هم ببینیم. امیدواریم با حرکت مثبتی که در حوزه مسکن ایجاد شده این جریان را به صورت متداوم داشته باشیم.

  • قیمت فعلا متری 2 تا 2.5 میلیون تومان است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درخصوص قیمت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران گفت: قیمت بر اساس هزینه تمام شده است. برآورد ما بر اساس قیمت های فعلی حدود 2 تا 2.5 میلیون تومان در هر متر مربع به صورت ناخالص در تمام کشور است و این عدد به شکل متوسط تخمین زده می شود. واحدها از لحاظ سازه و معینات قیمت های متفاوتی دارند. ما برای این که قیمت مسکن ارزان شود سه آیتم را در نظر داریم. یکی زمین است که یا به صورت 99 ساله یا به شکل فروش اقساطی ارایه می شود. در بحث اجرا بر روی بازار تعهدی مصالح ساختمانی کار می کنیم که سازندگان بتوانند قیمت تمام شده را پایین بیاورند. بحث سوم درخصوص تسهیلات است که جلسات متعددی با سیستم بانکی داشتیم و درخواست کردیم تا جایی که ممکن است عدد تسهیلات را کنترل نمایند تا فشاری به متقاضیان وارد نشود.

محمودزاده زمان اتمام پروژه را منوط به سرعت تامین منابع اقتصادی دانست و اضافه کرد: تامین زمین به عهده ما بوده که تا کنون مسئله ای در این زمینه نداشتیم. سرعت اجرا نیز به دقیق بودن تامین منابع اقتصادی از طرف متقاضیان برمی شود. در پروژه های قبلی این تجربه را داشتیم که برخی از متقاضیان به هر دلیلی آورده خود را به موقع پرداخت نکردند ولی کوشش این است که بتوانیم این بار، این مسائل مدیریت شود تا زودتر خانه ها را تحویل دهیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 931

به "تهرانی ها و البرزی های متقاضی مسکن به گوش باشند ، قیمت مسکن ملی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانی ها و البرزی های متقاضی مسکن به گوش باشند ، قیمت مسکن ملی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید