خط فقر در تهران به 4.5 میلیون تومان رسید

به گزارش تور چین ارزان، براساس بررسی های مرکز پژوهش های مجلس، خط فقر خانوارهای چهار نفره در شهر تهران ظرف 2 سال اخیر، از 2.5 میلیون تومان به 4.5 میلیون تومان رسید یعنی 80 درصد افزایش یافت.

خط فقر در تهران به 4.5 میلیون تومان رسید

به گزارش فارس، اوایل این هفته، محمد قاسمی سرپرست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس گزارشی درباره شرایط اقتصادی کشور و راهکارهای اصلاح آن به نمایندگان مجلس یازدهم ارائه داد.

بخشی از این گزارش، به بررسی آمارهای مرتبط با فقر مطلق اختصاص داشت. فقر مطلق را می توان ناتوانی در کسب حداقل استاندارد زندگی تعریف کرد. در واقع، فقر مطلق عدم دسترسی به حداقل های معیشت در جامعه است که با توجه به تفاوت هزینه های زندگی در مناطق مختلف کشور متفاوت می باشد.

براساس بررسی های مرکز پژوهش های مجلس، نرخ تورم بالا در سال های اخیر منجر به رشد قابل توجه خط فقر در شهر تهران و سایر نقاط کشور شده است. این موضوع در کنار کاهش قابل توجه درآمد سرانه منجر به رشد نرخ فقر در این سال ها شده است و شواهد موجود نشان از فرایند فزاینده این متغیر در سال های 1398 و 1399 دارد.

آمارهای فوق نشان می دهد خط فقر خانوارهای چهار نفره در شهر تهران ظرف 2سال اخیر (سال های 97 و 98)، از 2.5 میلیون تومان به 4.5 میلیون تومان رسید یعنی 80 درصد افزایش یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1338

به "خط فقر در تهران به 4.5 میلیون تومان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط فقر در تهران به 4.5 میلیون تومان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید